Субота, 16.02.2019, 17:32
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу

Меню сайту
Реклама
Додай сайт
Статистика
Пошук
Block title
Спорткомплекс
Дошкольное развитие ребенка Обучение акробатики
Реклама
Мікробіологія
http://microbiology.ucoz.org Довідкова інформація по предмету Мікробіологія, для студентів різних навчальних закладів
Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на http://profmed.at.ua обов'язково.
Реклама
В умовах спекотного клімату організм, використовуючи адаптативні механізми, пристосовується до трудової діяльності за високої температури. Однак в осіб, які працюють в умовах високої температури, втома і перевтома настають швидше. У них також визначають вищу захворюваність. В умовах спекотного клімату переважають функціональні порушення в нервовій системі, особливо у вегетативній нервовій системі. Нерідко розвиваються дистрофічні зміни в міокарді та міокардіопатія.

Одним із головних завдань органів охорони здоров'я в галузі профілактики перевтоми у країнах, які розвиваються, є виявлення й усунення причин її виникнення. У цих країнах, де в інтересах розвитку виробництва висуваються все вищі вимоги до працівників, важливого значення набувають внутрішні перетворення і передусім руйнування суспільних структур, які гальмують розвиток продуктивних сил.

У спекотних країнах з метою запобігання втомі та підвищення працездатності людини слід вживати заходи, які полегшують акліматизацію. Цього досягають шляхом правильної організації праці та встановлення раціонального режиму праці. Досить ефективним є метод активного тренування в природних умовах. У процесі м'язової діяльності в спекотному кліматі створюються умови для якомога повнішого використання резервних сил організму. В умовах спекотного клімату доцільніше виконувати фізичну роботу в ранні ранкові та вечірні години, коли температура навколишнього середовища стає дещо нижчою. Такий розподіл праці підвищує її продуктивність на 10%. Підйом можна рекомендувати о 6—7 год. На цей час доцільно переносити найінтенсивнішу фізичну працю. У години найбільшої спеки — від 12-ї до 16-ї — треба робити перерву в роботі для профілактики перегрівання. Іі використовують також для обіду і відпочинку. Крім того, як уже зазначалось, влаштовують щогодинні перерви на 10 — 15 хв для відпочинку у прохолодному місці.

З огляду на багатогранність праці та побуту людини в умовах спекотного клімату встановлено такі норми споживання води (М.Ф. Ізмєров та ін., 1983).

Вид роботи 
                Кількість води, л
Тяжка 
                      8-9
Середньої тяжкості  
    6-7 
Короткочасна              5  
Дні відпочинку             4
Різке підвищення потовиділення в разі споживання значної кількості води призводить до порушення водно-сольового обміну. Саме тому слід додатково вводити у раціон натрію хлорид, який перешкоджає згущенню крові, краще утримує воду в тканинах, знижує температуру тіла і поліпшує працездатність.

У профілактиці втомлюваності важливо, щоб кожна людина дбала про збереження власного здоров'я та працездатності. Питання психології й естетики праці, культури виробництва мають бути невід'ємними складниками наукової організації праці.