close
Для будівництва житлових і громадських будинків використовують найрізноманітніші будівельні матеріали. Вибір їх залежить від місцевих умов, однак усі вони мають відповідати гігієнічним вимогам. Будівельні матеріали повинні бути з малою теплопровідністю і доброю теплоємністю, не гігроскопічні й не звукопровідні. Будівельні матеріали мають бути стійкими, пожежобезпечними і використовуватися згідно з будівельною і санітарною технологією та дотриманням вимог, які ставляться до них.

Фундамент будинку має бути достатньо глибоким і закладатися нижче від зони промерзання ґрунту. Стіни повинні мати неперервний горизонтальний шар гідроізоляції, щоб запобігти всмоктуванню вологи, також їх оштукатурюють. Підлогу роблять з таким покриттям, що легко піддається прибиранню.

Неабиякою проблемою в житлах є побутові шуми. Вони порушують нормальний відпочинок, спокій, сон, знижують продуктивність розумової праці, можуть бути причиною виникнення різних захворювань. Шум проникає в житло ззовні або створюється в самому будинку і передається з одного приміщення в інше. Джерелами зовнішнього шуму є автомобільний транспорт, промислові підприємства, залізниця, авіатранспорт. У помешканнях шум виникає внаслідок голосної розмови, співу та гри на музичних інструментах, від магнітофона, телевізора, радіоприймача, вентиляторних пристроїв, ліфтів, пилососів, пральних машин тощо.

Інтенсивність шуму в житлових будівельних конструкціях залежить від звукопроникності будівельних конструкцій, зокрема стін, внутрішніх перегородок, вікон, дверей тощо. На жаль, будівельники допускають використання будівельних матеріалів, часто незадовільних за їхньою звукоізоляцією.

Заглушування шуму ліпше досягається в тому разі, коли міжквартирні перегородки мають товщину 1,5—2 цеглини або є звуконепроникними.
 
Добрий ефект дає добір матеріалів, що мають різко відмінний акустичний опір. Повітря також характеризується добрим акустичним опором, і проміжок з нього повинен бути завтовшки 5—10 см. Доброго шумозахисту досягають шляхом застосування дерев'яних перекриттів, глиняного змащування, засипки шлаком тощо. Використовують спеціальні звукоізоляційні прокладки, що їх настелюють на панелі або під підлоги, будують масивні вікна і двері, подвійні вікна і подвійні квартирні двері. Дуже важливе значення має правильне встановлення ліфтів, водогону тощо.