Субота, 16.02.2019, 17:30
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу

Меню сайту
Реклама
Додай сайт
Статистика
Пошук
Block title
Спорткомплекс
Дошкольное развитие ребенка Обучение акробатики
Реклама
Мікробіологія
http://microbiology.ucoz.org Довідкова інформація по предмету Мікробіологія, для студентів різних навчальних закладів
Попередження
При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на http://profmed.at.ua обов'язково.
Реклама
Головна » 2016 » Листопад » 9 » Біологічна дія інфрачервоного випромінювання
22:38
Біологічна дія інфрачервоного випромінювання

Інфрачервоне (теплове) випромінювання становить більшу частину сонячного електромагнітного спектра (не менше 50%). Поверхні Землі досягає інфрачервоне випромінювання з довжиною хвилі 760-3000 нм, більш довгохвильове затримується атмосферою.
Інфрачервоне випромінювання, впливаючи на молекули і атоми різних речовин, посилює їх коливальні і ротаційні рухи, викликаючи тепловий ефект.
Глобально значення інфрачервоного випромінювання Сонця. Внаслідок нерівномірного нагрівання земної поверхні випаровування води відбувається рух повітря і водних мас, формування циклонів й антициклонів, теплих і холодних течій, різноманітність кліматичних зон, погодних умов і опосередкований вплив на життєдіяльність рослин і тварин, самопочуття та стан здоров'я людини.
Інфрачервоне випромінювання проникає крізь атмосферу, товщу води і грунту, крізь віконне скло, одяг.
Найбільш короткий інфрачервоне випромінювання з довжиною хвилі 760— 1000 нм проникає крізь тканини тіла людини, в тому числі і кістки черепа, на глибину 4 -5 див. Випромінювання з більшою довжиною хвилі діє поверхово. При локальному дії на тканини інфрачервоне випромінювання дещо прискорює біохімічні реакції, ферментативні та імунобіологічні процеси, ріст клітин і регенерацію тканин, кровообіг, підсилює біологічну дію ультрафіолетових променів.
Активні продукти розпаду, що утворюються під впливом інфрачервоного випромінювання на шкіру, а також нервові імпульси від шкіри поширюють місцеву дію на весь організм. Це проявляється у вигляді нормалізації тонусу вегетативної нервової системи, болезаспокійливий і протизапальний дії Подібні властивості інфрачервоного випромінювання широко застосовуються у фізіотерапії з допомогою використання штучних джерел випромінювання. Для загального опромінення використовуються інфрачервоні (ІЧ) ванни; місцевого — лампи Солюкс і лампи Мініна.
Негативний вплив інфрачервоного випромінювання на організм пов'язано, насамперед, з його тепловим впливом, а саме: можливе перегрівання організму аж до теплового або сонячного удару; зміни з боку серцево-судинної системи у вигляді тахікардії, підвищення систолічного і зниження діастолічного артеріального тиску. За даними ряду авторів, інфрачервоне випромінювання Сонця і сприяє розвитку катаракти.

 

Переглядів: 653 | Додав: cystitis | Теги: Біологічна дія інфрачервоного випро, Інфрачервоне (теплове) випромінюван | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: